Palenie podczas ciąży może być szkodliwy

Palenie podczas ciąży może być szkodliwyPalenie matki może spowodować porażenie mózgowe u potomstwa. Palenie podczas ciąży może być szkodliwy zarówno dla matki, jak i dziecka. Teraz, nowy badanie zapewnia dodatkowe dowody, że palenie matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju mózgowego porażenia dziecięcego u potomstwa, i ono rzucić światło na mechanizmy stojące za tego stowarzyszenia. Według centrum kontroli i prewencji chorób (CDC), około 55 procent matek, które paliły przed ciążą rzucić palenie w czasie ciąży. Tym nie mniej, około 10 procent kobiet w ciąży w USA do tej pory palą w Ostatnie 3 miesiące ciąży. Palenie w czasie ciąży jest czynnikiem ryzyka wielu problemów zdrowotnych u potomstwa, w tym poród przedwczesny, wady wrodzone, takie jak rozszczep wargi lub rozszczep podniebienia – i zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. Wcześniejsze badania również wiązał palenie matki, z większym prawdopodobieństwem porażenie mózgowe u dzieci, ale procesy leżące u podstaw tego stowarzyszenia były niejasne.

Wpływ dymu i mózgowe porażenie dziecięce

Nowy badanie pod kierownictwem dr Hui Chen z Uniwersytetu technologii w Sydney w Australii – uczy się więcej o obiekcie. Wpływ dymu i mózgowe porażenie dziecięce, dziecięce porażenie mózgowe-to ruch i zaburzenia równowagi, że szacuje się, że dotyczy około 1 323 dzieci w US Warunek powoduje uszkodzenie rozwijającego się mózgu. Może się to zdarzyć przed porodem, podczas porodu, w 1 miesiącu od urodzenia, lub w pierwszych latach życia dziecka bardzo. Jedną z przyczyn mózgowego porażenia dziecięcego jest mózg, cierpi z powodu głodu, natlenionej krwi do macicy, proces znany jako niedotlenienie-ишемическое uszkodzenie (HII). Nowy badanie, niedawno opublikowane w czasopiśmie frontiers w Cząsteczkowa Neurologia – pokazuje, jak wpływ dymu tytoniowego w łonie matki może wpływać na odpowiedzi na HII, powodując śmierć komórki w obszarach mózgu związanych z rozwojem umiejętności motorycznych i pamięci, które są regiony, zaangażowanych do mózgowe porażenie dziecięce.Naukowcy doszli do wniosków, badając myszy, urodzonych z matek, które były narażone na działanie dymu tytoniowego przed i w czasie ciąży. Zespół przetestował ruchową мышатами i okazało się, że demonstrowali problemy ruchu, podobne do tych, które występują podczas mózgowe porażenie dziecięce. „Okazało się, że szczenięta od palących matek są bardziej zabawne, że tak w okresie dojrzewania, mają mniejszą wytrzymałość, w ich kończyny, bardziej alarmujący, i zły funkcją pamięci, które wiele mają wpływ na ich zdolność do uczenia się” – mówi dr Chen’.Rzucić palenie, na długo przed zajściem w ciążę’.Palenie podczas ciąży może być szkodliwy

Brak równowagi między antyoksydantami i szkodliwych cząsteczek

W przyszłości badaniu, naukowcy odkryli, że problemy ruchu widzieli w мышатами było związane ze wzrostem stresu oksydacyjnego, który jest brak równowagi między antyoksydantami i szkodliwych cząsteczek, zwanych wolnymi rodnikami. Dr Chen wyjaśnia, że HII, spowodowanych działaniem dymu papierosowego, zapobiega mitochondria, które są „elektrownie” komórek – od wytwarzania wystarczającej ilości przeciwutleniaczy, dzięki czemu wolne rodniki gromadzić i prowadzić do uszkodzenia komórek mózgu. Naukowcy uważają, że ich wyniki dają jeszcze jedną podstawę dla przyszłych matek, aby rzucić palenie, i zakładają, że wcześniej przestali palić, tym lepiej. „To, co obserwowaliśmy do tej pory” – mówi dr Chen, „polega na tym, że aby uniknąć szkody dla swojego dziecka, matka musi zrezygnować z palenia kilka miesięcy lub nawet lat przed zajściem w ciążę, jak palenie wpływa na jakość ich jaja, zanim nawet zapłodnione.” Drużyna teraz planuje ocenić, czy przeciwutleniacze mogą być stosowane, aby zmniejszyć szkody od ekspozycji na płycie dymu wśród potomstwa; w poprzednim badaniu, przeprowadzonym przez nich, wykazały, że przeciwutleniacz o nazwie L-karnityna poprawa funkcji nerek i układu oddechowego w мышатами, urodzonych z matek narażonych na działanie dymu tytoniowego w czasie ciąży. „Następnym krokiem będzie wykorzystywać takie traktowanie ulepszać wyniki funkcjonalne u крысят od palących matek” – mówi dr Chen. „Tym nie mniej, wiadomości publicznej, jeśli chcesz zdrowe dziecko, należy rzucić palenie, na długo przed planowaniu ciąży.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *