Leki przeciwpsychotyczne: robią więcej szkody niż pożytku

Leki przeciwpsychotyczne: robią więcej szkody niż pożytkuLeki przeciwpsychotyczne: robią więcej szkody niż pożytku? Miliony ludzi w STANY zjednoczone żyją z schizofrenią i innymi ciężkimi zaburzeniami psychicznymi. Wielu z tych ludzi kontrolować swoje objawy z pomocą leków przeciwpsychotycznych, ale skutki uboczne leków przeciwpsy chotycznych przewyższają korzyści? Nowa nauka bada. [słowo leki przeciwpsychotyczne, pisze się w kolorowe pianki email] nowe badanie sugeruje, że leki przeciwpsychotyczne są przydatne dla ludzi z schizofrenią, zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Ponad 3,5 mln dolarów dorosłych (o 1,1% populacji) cierpi od schizofreni. Ponadto, szacuje się, że rocznie w USA, około 9,8 mln osób rozwija się choroba psychiczna, która może znacząco ingerować w ich życie. Jeszcze nie wiadomo, co powoduje schizofrenię, ale możliwości leczenia – na przykład, leki przeciwpsychotyczne i terapii psychologicznej, aby pomagać pacjentów kierować ich objawy. Prawie 7 milionów ludzi w STANY zjednoczone biorą leki przeciwpsychotyczne w leczeniu schizofrenii i innych podobnych warunków.

Badania wykazały, że leki przeciwpsychotyczne mogą przynieść więcej szkody niż pożytku

W ostatnim czasie, jednak niektóre badania wykazały, że leki przeciwpsychotyczne mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, szczególnie w dłuższej perspektywie. Niektórzy badacze wyrażali zaniepokojenie toksycznych efektów ubocznych tych leków, przy założeniu, że pacjenci mogą korzystać tylko leki na krótką metę. Problemy te zyskały ogromną popularność, niektóre artykuły w MEDIACH, przy założeniu, że pacjenci z schizofrenią i zaburzeniami nastroju może być lepiej bez leków. W tym kontekście, Międzynarodowa drużyna badacze przeanalizowali dane za to kontrowersyjny punkt widzenia. Zespół, kierowany przez dr Jeffrey Lieberman, S. Lawrence kolb profesor i przewodniczący psychiatrii na uniwersytecie Columbia college w Nowym Jorku zbadać długofalowe efekty leków przeciwpsychotycznych na mózg i zachowanie ludzi z schizofrenią, co przejawia się w dotychczasowych badaniach. Zalety leków przeciwpsychotycznych znacznie przewyższają ryzyko. Badanie składało się z Meta-analizy dostępnych badań klinicznych, z naciskiem na długotrwałe działanie tych leków na wyniki badań klinicznych i strukturę mózgu pacjentów. Putin i jego drużyna spojrzał na badania kliniczne i dane neurofizjologów, i okazało się, że efekt terapeutyczny leków przeciwpsychotycznych znacznie przewyższają ich skutki uboczne. Wyniki randomizowanych badań klinicznych i badań neuroobrazowania przekonująco wykazują, że większość pacjentów z schizofrenią skorzystać z antipsihoticescoy terapii, jak w początkowych przejawów choroby i na długoterminową obsługę, aby zapobiec nawrotom”. Dr Jeffrey Lieberman: „ten, kto wątpi w tym więzieniu powinni rozmawiać z ludźmi, których objawy były złagodzone leczenie i dosłownie oddał życie,” Lieberman dodaje.Badania wykazały, że leki przeciwpsychotyczne mogą przynieść więcej szkody niż pożytku

Najnowsze badania, opóźnia antipsihoticescoy terapii

Według najnowszych badań, opóźnia antipsihoticescoy terapii lub nie leki, to wiąże się z negatywnymi długoterminowe cierpliwych wyniki. „Podczas gdy mniejszość pacjenci, którzy odzyskać od pierwszego epizodu psychotycznego może zachować swoją remisji bez antipsihoticescoy terapii, obecnie nie ma klinicznych biomarkerów dla ich identyfikacji, i to bardzo niewielka liczba pacjentów, którzy mogą dostać się w tę podgrupę,” Dr Lieberman wyjaśnia. „W związku z tym, leczenie retencji może być zgubne dla większości pacjentów z schizofrenią.” Nowy badanie także rozważa badania przedkliniczne na ślepuszonkach. Chociaż niektóre z tych modelach zwierzęcych wykazały, że leki przeciwpsychotyczne lek może powodować uczulenie dopamine receptor i wzrost tolerancji z biegiem czasu, nowy badanie podkreśla fakt, że nie ma wystarczających dowodów, aby przypuszczać, że leki przeciwpsychotyczne zwiększają ryzyko nawrotu. Poprzednie badania wykazały również, że stosowanie neuroleptyków może zwiększyć ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego u chorych na schizofrenię. Zespół metaboliczny, z kolei, był związany z chorobami serca i cukrzycą. Jednak w tym badaniu nie uwzględniono ryzyko i korzyści z antipsychotics w odniesieniu do zespołu metabolicznego. „Podczas gdy więcej badanie potrzebuje, aby rozwiązać te problemy, silnych dowodów potwierdzających korzyści z leków przeciwpsychotycznych powinny być wyraźnie dla pacjentów i ich rodzin, podczas gdy w tym samym czasie powinny być stosowane racjonalnie” – mówi dr Lieberman.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *